Örgü Bebek Bolero Yapılışı


Örgü Bebek Bolero Yapılışı

Örgü Bebek Bolero Yapımı İçin Gerekli Malzemeler

  • Bebek yünü ve 3.5mm şiş

Örgümüze şişe 59 ilmek atarak başlıyoruz ve daha sonra ilmek sayımızı örecegimiz bedene göre ilmeklerimizi arttırıp azaltıyoruz. 59 ilmekten sonra 1 ilmek arttırıyoruz ve daha sonra  2 ilmek düz örerek 1 ilmek arttırıyoruz ve daha sonra 25 ilmek düz örüyoruz ve yine sırasıyla 1 arttır 2 ilmek düz örüyoruz ve 1 ilmek arttırdıktan snra 12 ilmek düz örüyoruz ve daha sonra kenar kısımları için 1 ilmek arttırıyoruz ve yine 2 düz ve 1 ters örüp bu şekilde bu sırayı tamamlıyoruz.

Örgümüzü bu şekilde yaptıktan sonra kol ayrım kısmında 12 artana kadar aynı şekilde örmeye devam ediyoruz ve 12 sırayı tamamladıktan sonra kol kısımları için ise 4 sıra horoşa örgü yapıyoruz ve 4 sıra daroşayo örerek kol kısımlarını kesiyoruz , kesme yaparken ikişer ayrım kısımlarını da kesiyoruz ve orta kısmı sırtı kalıyor.

Kol kısmını keserken son kısımda 1 ilmek bırakıyoru ve bu ilmekten de yine yan kısımın öne gelen kısımlarından yirmi üç ilmek çıkartıyoruz. İlmeklerimizi çıkarttıktan sonra ise kol altlarından on ilmek arttırma işlemi yapıyoruz ve sırt kısmı ile birleştiriyoruz. Birleştirme işleminden sonra da 3 sıra haroşa örgü örerek daha sonrada yaka kısmı işin 7 sıra haroşa örgü yapıyoruz ve kahve çekirdeği örgü modeli diye adlandırılan modelimizi koyduktan sonra sekiz adet örnek yapıyoruz ve üç sıra da haroşa örüyoruz ve daha sonra  düz örgüye geçiyoruz.

Kenar kısımlarda ki 7 haraşo ile örerek devam ediyoruz ve 20 sıra düz örgü yaparak kol kısmının altına glen yerden iki ilmek ara ile birer ilmek arttırıyoruz  ve bu şekilde 8 ilmek arttırmış oluyoruz.

Örgümüze bu kısımdan sonra artış yapmadan 3 cm düz örgü ile örüyoruz ve etek ucu kısmını yapmaya geçiyoruz etek ucunuda haroşa örgü ile yapıyoruz ilk haroşamızını örgümüzün sol kısmında delik açıyoruz ilik (düğme) deliği ve daha sonra 3 sıra yine haroşa örerek ilmeklerimizi kesiyoruz bu şekilde örgümüzü tamamladıktan sonra arka kısmının yapımına geçiyoruz sırt kısmında ise 1 örüp 1 arttırarak bu şekilde 1 sıra devam ediyoruz ve daha sonra sağ ve sol kenar kısımlarından 30’ar ilmeğimiz kalacak ve ortdaki kalın kısımı ise 1 örüp 1 arttırarak örerek 1.sırayı yapıyoruz.

2017 Örgü Bebek Bolero Modelleri

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
1.083

Konu hakkında yorumunuzu yazın

elvankent evden eve nakliyat