2017 Haroşe Desenli Bebek Bolero Yapımı


2017 Haroşe Desenli Bebek Bolero Yapımı

Düz renkler ile yapılmış ve haroşa desenli bolero modelleri kız bebek ve çocuklar için oldukca şık bir model olup yapımı da oldukça zevkli bir çalışmadır.

Haroşe Desenli Bebek Bolero Gerekli Malzemeler

  • 4 numara şiş , 80433 Nako Lolipop
  • 80433 Renk numaralı 2 yumuşak ip
  • Düz , ters , haroşa örgü
  • kemer düğme ( 1adet )

Haroşe Desenli Bebek Bolero Yapılışı

Boleromuzun arka ve ön kısımları için ; Tek parça olarak bir bütün şekilde örecegiz.  Ön ve arka kısımlarını Nakonun lolipop 8433 nolu renkteki iplik ile örgümüze 56 ilmek örerek başlıyoruz ve daha sonra ise 5 dış haroşa ile örgümüze devam ediyoruz.

Yine aynı ip ile 4 sıra düz örüp 3 diş de haraşo örgü yapıyoruz ve tekrar 4 sıra düz ördükten sonra  3 diş de haraşo şeklinde örmeye devam ediyoruz. Bu şekilde yapıktan sonra beden boyumuz 24 cm’e ulaştığında ise  yaka kısmını yapmaya geçiyoruz ve yaka kısmını ilmeklerinin orta kısmındaki 16 ilmegimizi keserek toplamda 40 ilmek olacak şekilde kalmasını sağlıyoruz. Her 2 kısımda kalan 20 ‘şer ilmek örerek örgümüze devam ediyoruz.

Ön kısımda orta kısmına altı ilmek haroşa ile beden boyunca haroşa örgü yapıyoruz ve 8cm ‘e ulaştığında ise üç sıra ara ile 6 kez haraşo örüyoruz haraşo örerken 1 ilmek arttırarak 26 ilmeğe ulaşana kadar bu şekilde devam ediyoruz ve sonraki işlem de ise 6 ilmeğimizi tek seferde kesiyoruz.

Resimde gördüğünüz modelde ki gibi haroşa örgü kısmına geldiğin de ön kısmın ortasında başlıyoruz ve 17 ilmek atıp tekrar başa dönerek 17 ilmek daha atıyoruz ve en başa dönüyoruz.

Modelimizin düz sıralarını yaparken de 15 ilmek dz örüp geri başa dönüp daha sonra 15 ilmek düz örüyoruz ve tekrar başa dönüyoruz. Ölçümüz 24 cm ‘ e ulaştığında kol kısmını oluşturuyoruz.

20 ilmeğimizi tek seferde keserek boleromuzun beden kısmını tamamlamış oluyoruz. Bu şekilde yaptıgımız örgümüzü aynısını arka kısmı içinde uyguluyoruz.

Boleromuzun kol kısmını yaparken ise 32 ilmek çekerek 5 diş haroşa örülür ve 4 sıra düz ördükten sonra 3 haroşa ve 4 sıra düz ve 3 diş haroşa tekrar 4 sıra düz , 3 diş haroşa  olacak şekilde devam edilir.

Her iki kısımdan da 5 sıra aralık ile 4 defa birer ilmek arttırma yapıyoruz bu şekilde 40 ilmeğu ulaşana kadar devam edilir ve örgümüzün kol boyu 18cm ördükten sonra iki tarafa da 3 + 2 + 5 kez 1 ilmek kesiyoruz bu şekilde yaptıktan sonra örgümüzün kol boyunda kalan 20 ilmeğimizi  2 taraftan 4+4 olacak şekilde kesiyoruz ve şişimizde kalan 4 ilmekle örgümüzü tamamlamış oluyoruz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
330

Konu hakkında yorumunuzu yazın

elvankent evden eve nakliyat